title

Oferta zajęć Szkoły Młodych Informatyków

Nasza Szkoła Młodych Informatyków kształci młodych entuzjastów IT na czterech poziomach, po ukończeniu których absolwent posiada solidną podbudowę merytoryczną, aby kontynuować swoją przygodę w naszej Akademii Młodych Programistów. Absolwent ma pierwszeństwo w zapisie do Akademii.

Poziom A

hex

Komputerowe ABC

level_beginner1

Zajęcia na poziomie pierwszym przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły 7 lat i chcą postawić swoje pierwsze kroki w świecie technologii cyfrowych. Uczestnicy zajęć poznają komputer od środka. Będą mogli go rozkręcić, dotknąć, zmontować. Poznają budowę i zasadę działania komputera. Na zajęciach zetkną się z różnymi rodzajami komputerów, a przede wszystkim nauczą się jak pracować bezpiecznie i ergonomicznie.

Klawiatura oraz znaki pojawiające się na ekranie monitora po naciśnięciu dowolnych klawiszy nie będą już miały przed nimi żadnych tajemnic. Odkryjemy przed nimi również magię wielu przydatnych skrótów. Wprowadzimy w podstawowe funkcje systemu operacyjnego Windows oraz w świat cyfrowych oznaczeń i skrótów.

Nauczymy się również posługiwać prostymi narzędziami do edycji zarówno tekstu jak i grafiki. Wysłanie maila czy wykadrowanie zdjęcia to dla absolwenta tego poziomu będzie pestka. Pokażemy, że komputer nie służy tylko do oglądania bajek czy grania. Praca na nim może być nie tylko użyteczna, ale też pasjonująca.

Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia.

Nauka na poziomie 1 trwa dwa semestry - po 15 zajęć 90-minutowych w semestrze.

Poziom B

hex

Bezpiecznie w Internecie

level_beginner2

Dzisiejszy, pędzący we wszystkich kierunkach na raz, świat, na każdym kroku niesie ze sobą mnóstwo zagrożeń i niebezpieczeństw. Niestety świat cyfrowych technologii również nie jest od nich wolny. Co gorsza jest coraz bardziej dostępny dla młodych, nieświadomych tego ludzi, coraz bardziej i bez skrupułów atakujący najmłodszych.

Dzieci są bardzo łatwym celem ataków cyberprzestępców, gdyż ich małe doświadczenie życiowe i łatwowierność powodują, iż stają się one całkowicie bezbronne na tym polu. Na naszych zajęciach dzieci poznają jak działa sieć komputerowa, w szczególności Internet. Dowiedzą się także jak bezpiecznie korzystać z zasobów oferowanych przez sieć oraz, że to co widzą na ekranie monitora, nie koniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Nauczą się również poszukiwać informacji w skarbnicy wiedzy, jaką bez wątpienia jest Internet oraz co ważne - krytycznie je weryfikować. Bo przecież nie możemy zapomnieć, że w Internecie każdy może zamieścić cokolwiek chce...

Uczniowie poznają najważniejsze narzędzia służące do elektronicznej komunikacji. Nauczą się tworzyć i umieszczać w Internecie informacje. Bezpiecznie surfować, blogować i nie dać się hejtować.

Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia.

Nauka na poziomie 2 trwa dwa semestry - po 15 zajęć 90-minutowych w semestrze.

Poziom C

hex

Komputerowi eksperci

level_beginner3

Zajęcia na tym poziomie odkrywają przed uczniami szerokie możliwości cyfrowego świata. Napisanie wypracowania, rozwiązanie zadania z fizyki, wykonanie obliczeń, przetłumaczenie tekstu z dowolnego języka, retuszowanie zdjęć, narysowanie obrazka lub jego modyfikacja w wersji elektronicznej czy też zarządzanie swoimi danymi na komputerze przestają być problemem.

Uczeń poznaje podstawowe zasady tworzenia i edycji tekstu, grafiki czy też prezentacji multimedialnych. Korzysta z zasobów Internetu do rozwiązywania problemów. Zgłębia tajniki tworzenia prostych stron internetowych.

Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia.

Nauka na poziomie 3 trwa dwa semestry - po 15 zajęć 90-minutowych w semestrze.

Poziom D

hex

Wstęp do programowania

level_beginner4

Na ostatnim etapie naszej szkoły, kiedy komputer nie jest już dla ciebie skrzynką owianą tajemnicą, pora na coś bardziej ambitnego. Coś w czym wykorzystasz zdobytą wcześniej wiedzę z zakresu technologii informatycznych i zaczniesz tworzyć coś... własnego, a przede wszystkim użytecznego. Czas na wstęp do programowania.

Poznasz tu sposoby zapisu algorytmów oraz ich implementacji oraz metody rozwiązywania prostych zagadnień programistycznych. Stawiając swoje pierwsze kroki w programowaniu stworzysz własne skrypty/programy

Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia.

Nauka na poziomie 4 trwa dwa semestry - po 15 zajęć 90-minutowych w semestrze.