title

Oferta zajęć Szkoły Młodych Informatyków

Nasza Szkoła Młodych Informatyków kształci młodych entuzjastów IT na dwóch poziomach, po ukończeniu których absolwent posiada solidną podbudowę merytoryczną, aby kontynuować swoją przygodę w naszej Akademii Młodych Programistów. Absolwent ma pierwszeństwo w zapisie do Akademii.

Poziom A

hex

Komputerowe ABC

level_beginner1

Zajęcia na poziomie pierwszym przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły 7 lat i chcą postawić swoje pierwsze kroki w świecie technologii cyfrowych. Uczestnicy zajęć poznają komputer od środka. Będą mogli go rozkręcić, dotknąć, zmontować. Poznają budowę i zasadę działania komputera. Na zajęciach zetkną się z różnymi rodzajami komputerów, a przede wszystkim nauczą się jak pracować bezpiecznie i ergonomicznie.

Klawiatura oraz znaki pojawiające się na ekranie monitora po naciśnięciu dowolnych klawiszy nie będą już miały przed nimi żadnych tajemnic. Odkryjemy przed nimi również magię wielu przydatnych skrótów. Wprowadzimy w podstawowe funkcje systemu operacyjnego Windows oraz w świat cyfrowych oznaczeń i skrótów.

Nauczymy się również posługiwać prostymi narzędziami do edycji zarówno tekstu jak i grafiki. Wysłanie maila czy wykadrowanie zdjęcia to dla absolwenta tego poziomu będzie pestka. Pokażemy, że komputer nie służy tylko do oglądania bajek czy grania. Praca na nim może być nie tylko użyteczna, ale też pasjonująca.

Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia.

Nauka na poziomie A trwa dwa semestry - po 15 zajęć 90-minutowych w semestrze.

Poziom B

hex

Zabawy z programowaniem

level_beginner2

Komputer nie jest już dla dziecka skrzynką owianą tajemnicą, pora na coś bardziej ambitnego. Wszyscy chcemy programować, bo to modne i przyszłościowe. Zaczynamy przygodę z programowaniem. W formie zabawy, czasami gry, będziemy zgłębiać tajniki tej trudnej sztuki. Wiele radości będziemy mieć z pierwszej aplikacji konsolowej, a w drugim semestrze może napiszemy swoją własną grę. Cały czas będziemy też ćwiczyć kompetencje ogólnoinformatyczne, bo przecież programista nie może pisać na klawiaturze dwoma palcami! Musi umieć wykonać grafiki do swojej aplikacji. Dźwięki i filmy też nie powinny być dla niego tematem tabu.

Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia. Kształtują kompetencje personalne i społeczne, uczą się współdziałać w zespole podczas realizacji projektu.

Nauka na poziomie B trwa dwa semestry - po 15 zajęć 90-minutowych w semestrze.